skip to Main Content
0541 775 0 888 info@paykwikbozum.com 7/24 Hizmet
Paykwik Nedir?

Paykwik Nedir?

Kredi kartı gibi üzerinde on altı haneli numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu bulunan bir karttır. Paykwik ile online olarak yani internet üzerinden sanal mağazalardan alışveriş yapılır.  Kullanımı tıpkı kredi kartının internet üzerinden ödemelerindeki gibidir. Kartın üzerinde yer alan bilgiler alışveriş sitesinin ödeme sayfasına yazılır ve online alışveriş işlemi yapılır. Sanal kart, kolay alışveriş ve aynı zamanda güvenli alışveriş imkanı sunar. Kredi kartı ile arasındaki fark ön ödeme yapılmasıdır. Fakat kartta faiz ödemesi yoktur.

 Paykwik Kartın Avantajları

İnternet üzerinden alışverişlerde göz önünde bulundurulan en önemli nokta güvenliktir. Ön ödemeli para transferi, para yatırma ve ödeme ile ilgili sistemlerin paykwik kartta kullanılması herhangi bir dolandırılma vakasının önüne geçmekte ve güvenliği yetkin olarak sağlamaktadır. Oyun oynamaya meraklı insanlar, bahis sitelerini kullanan insanlar paykwik kart ile hesap bilgilerini paylaşma mecburiyetinde kalmazlar. Bu da internet alışverişleri için artı bir avantajdır. Yine aynı şekilde para transferlerinde de hesap bilgisi paylaşma mecburiyeti olmayacaktır. Böylelikle kart bilgileri bir başkasının eline geçmez. Hem hızlı hem de güvenli alışveriş avantajı kazanılmış olur.

 Paykwik Kart Nasıl Satın Alınır?

Birkaç kısa süreli işlem aşamasının ardından kart satın alımı gerçekleştirilir. Öncelikle ilk yapılması gereken müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Sağlıklı bir iletişimin ardından alınmak istenen kart kararı ve ödeme tutarıyla birlikte paykwikkartına sahip olmak mümkündür. Bu sırada kartın limit tutarı ile ilgili de karar vermek ve ona göre satın alma işlemi yapmak uygun olacaktır. Ardından karar verilen kartın bedeli firma hesabına EFT ya da havale ile gönderilir. Ödemeyi yaptıktan sonra firma internet üzerinden kartın gönderimini sağlar. Fakat gelecek kart normal kredi kartları ya da herhangi bir kart olmayacaktır, pin kodu teslimi yapılacaktır. Bu pin kodu on altı haneden oluşur ve kart yerine geçer.

Paykwik Kartın Kullanım Süresi Ne Kadardır?

Belli bir kullanım sistemi vardır. Paykwik kart sadece bir kere kullanılabilir akabinde kullanıma kendini kapatır. Tek kullanımlık bir sistemi vardır. Para transferi ya da alışverişten sonra kartın işlem süresi biter, aynı kart birçok defa kullanılamaz. Yine paykwik bozdurma seçeneği ile de kalan paranızı hesabınıza kolayca aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Merhaba, Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by